Genel

Soma’da yürekleri yakan facia!

093b5a24338eee5cc4e4 Tüm Türkiye’nin yüreğini dağlayan Soma’daki maden faciasında ölü sayısı giderek artıyor. Trafo patlaması sebebiyle çıkan faciada vefat edenlerinin sayısının 232’yi aştığı belirtiliyor. 3 günlük yas ilan edilen bu elim facia dünya basınında da geniş yankı uyanırdı.

 “Çizmelerimi çıkayım mı?” sorusu tüm Tükiye’yi ağlattı.

Kazadan sağ olarak kurtulan bir maden işçisinin “Çizmelerimi çıkarayım mı? Sedye kirlenmesin” sözü ise yüreklerimizi adeta bir kor gibi yaktı kavurdu.

SGK’dan açıklama

Sosyal Güvenlik Kurumu Yadigar Gökalp İlhan elim faciada vefat edenlerin ailelerine mağaş başlanacağını bildirdi.

Maden Şirketinin önünde Protesto

Soma Kömür İşletmeleri A.Ş binası önünde toplanan bir grup, pankart açarak, şirketi presto etti.

Sosyal Medyada durum her zamanki gibi trajik

Duyarlı yurttaşlar duygu yüklü mesajları ile acıyı paylaşırken, Twitter’da konu üzerinde yapılan siyasi iletileşmeler “pes” dedirtti.   Bu elim kazada vefat eden vatandaşlarımıza Cenab-ı Hak’tan rahmet, ailelerine ve de yakınlarına da baş sağlığı diliyoruz.  

Yazan: Mâkul Düşünce (31 adet yazısı var)

Mâkul Düşünce web sitesinin kurucusu ve yöneticisi. Gündeme dair olayları bu sitede yorumluyor. Sosyal medyadaki hesapları ise aşağıdadır.


Yorumları Göster

İçeriğimize değerli yorumlarınızla katkıda bulunabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 Mayıs 2012 tarihinde Beta olarak yayına giren web sitemiz, gündeme dair olayları objektif bir biçimde ele alan özgün analizler barındırmaktadır. Aktüel ve toplumsal olaylarla da alakalı fikir beyan eden Mâkul Düşünce, kişisel bir çalışma olarak başlamış olup, ilerleyen zamanda bünyesine katacağı yazarlarla “Mâkul Düşününler’in Portalı” olmak gibi bir hedefi vardır.

Copyright © 2012 - 2018 Mâkul Düşünce. Yazılanlar yazarların şahsi kanaatlerinden oluşur. Kaynak belirtmek suretiyle paylaşılabilir. Themetf

Yukarı