Genel

Özdil ve Aldoğandan’dan haddi aşan Soma yorumları

 ozdilaldogan
Türkiye’yi yasa boğan ve 302 canımızı yitirdiğimiz Soma‘daki maden faciasında acımızı yurt dışında dahi ortak olanlar, paylaşanlar varken ülkemiz içindeki bir takım yazarların söz ve tutumları “pes” dedirtti. Hürriyet yazarı Yılmaz ÖZDİL‘in katıldığı bir Tv programında Soma da hayatını kaybeden işçiler için; Başbakan Erdoğan’ın mitinglerine katılmalarını gerekçe göstererek ölümlerinin “müstehak” olduğunu dile getiren ifadesi büyük tepki çekti. Tepkileri aldırmayan Özdil, eleştirilere ise “Vız gelir, tırıs gidersiniz” şeklinde cevap vererek kültürel birikimini ve üslubunun kalitesini de ortaya koydu. Öte yandan Posta yazarı Yazgülü ALDOĞAN da Soma faciasına “Fransız” kalan ikinci bir isimdi. Genelde argo bir kelime ile nihayet bulan “Ne şehit oldu ne de gazi …” sözünü Twittter’da Soma şehitlerine ithaf eden Aldoğan, ısrarla Soma da hayatını kaybedenlerin şehit olmadığını ifade etti.

Yazgülü ALDOĞAN'dan skandal twit.

Yazgülü ALDOĞAN’dan skandal twit.

Tweet’in bağlantısı: https://twitter.com/YZGLLDGN/status/467930136063795200

Yaşanan felakete yapılan bu türlü yorumların, Türkiye’de gazetecilik mesleğinin itibarını da tartışmalı hale getirecek gibi görünüyor.

Yazan: Mâkul Düşünce (31 adet yazısı var)

Mâkul Düşünce web sitesinin kurucusu ve yöneticisi. Gündeme dair olayları bu sitede yorumluyor. Sosyal medyadaki hesapları ise aşağıdadır.


Yorumları Göster

İçeriğimize değerli yorumlarınızla katkıda bulunabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 Mayıs 2012 tarihinde Beta olarak yayına giren web sitemiz, gündeme dair olayları objektif bir biçimde ele alan özgün analizler barındırmaktadır. Aktüel ve toplumsal olaylarla da alakalı fikir beyan eden Mâkul Düşünce, kişisel bir çalışma olarak başlamış olup, ilerleyen zamanda bünyesine katacağı yazarlarla “Mâkul Düşününler’in Portalı” olmak gibi bir hedefi vardır.

Copyright © 2012 - 2018 Mâkul Düşünce. Yazılanlar yazarların şahsi kanaatlerinden oluşur. Kaynak belirtmek suretiyle paylaşılabilir. Themetf

Yukarı