18 Mayıs 2014

Yazan: in Genel, Gündem | 0 yorum yapılmış

Özdil ve Aldoğandan’dan haddi aşan Soma yorumları

 ozdilaldogan
Türkiye’yi yasa boğan ve 302 canımızı yitirdiğimiz Soma‘daki maden faciasında acımızı yurt dışında dahi ortak olanlar, paylaşanlar varken ülkemiz içindeki bir takım yazarların söz ve tutumları “pes” dedirtti. Hürriyet yazarı Yılmaz ÖZDİL‘in katıldığı bir Tv programında Soma da hayatını kaybeden işçiler için; Başbakan Erdoğan’ın mitinglerine katılmalarını gerekçe göstererek ölümlerinin “müstehak” olduğunu dile getiren ifadesi büyük tepki çekti. Tepkileri aldırmayan Özdil, eleştirilere ise “Vız gelir, tırıs gidersiniz” şeklinde cevap vererek kültürel birikimini ve üslubunun kalitesini de ortaya koydu. Öte yandan Posta yazarı Yazgülü ALDOĞAN da Soma faciasına “Fransız” kalan ikinci bir isimdi. Genelde argo bir kelime ile nihayet bulan “Ne şehit oldu ne de gazi …” sözünü Twittter’da Soma şehitlerine ithaf eden Aldoğan, ısrarla Soma da hayatını kaybedenlerin şehit olmadığını ifade etti.

Yazgülü ALDOĞAN'dan skandal twit.

Yazgülü ALDOĞAN’dan skandal twit.

Tweet’in bağlantısı: https://twitter.com/YZGLLDGN/status/467930136063795200

Yaşanan felakete yapılan bu türlü yorumların, Türkiye’de gazetecilik mesleğinin itibarını da tartışmalı hale getirecek gibi görünüyor.

Yazan: Mâkul Düşünce (26 adet yazısı var)

Mâkul Düşünce web sitesinin kurucusu ve yöneticisi. Gündeme dair olayları bu sitede yorumluyor. Sosyal medyadaki hesapları ise aşağıdadır.


İçerik hakkında düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir