Genel

İsrail Vatandaşlarının Ülkemize Vizesiz Girebildiğini Biliyor Musunuz?

Son günlerde yüreğimizi yaralayan Kudüs zulmünü konuşurken gözümüze çarpan küçük bir detay canımızı daha da acıttı. Meğer katil İsrail Devleti’nin vatandaşları ülkemize vize dahi almadan giriş yapabiliyormuş!

 

Kudüs Zulmü ve Türkiye-İsrail İlişkileri

Dünyanın gözü önünde katliam hepimizin malumu. Yapılan bu zulme Arap Devletlerinin ‘miskin’ ve ‘menfaat düşkünü’ liderleri göstermelik de olsa tepki göstermek yerine bilakis İsrail güzellemeleri yaparak karşılık veriyor. Hal böyle iken gözler ister istemez Asya’nın merhamet beşiği Türkiye’ye çevriliyor. Ülkemizde İsrail zulmü en kesif biçimde telin edilse de tepkiler sadece ‘sözde’ kalıyor. İsrail ile Türkiye arasındaki yoğun ticaret ve para trafiği halen tüm hızıyla devam ediyor.

Hal böyle iken Gezgintech adlı turizm rehberinden edindiğimiz bilgiler üzüntümüzü daha da artıracak cinsten. Duyduğunuza, okuduğunuza belki inanmayacaksınız ama İsrail vatandaşları ülkemize elini kolunu sallayarak vizesiz girme hakkına sahip! Evet yanlış duymadınız, İsrail vatandaşları 90 gün boyunca vizeden muaf. İsrail’e lanetler yağdırdığımız bu süreçte hayal kırıklığına uğratan bu trajik gafletimiz bununla sınırlı değil.

Belki de aynı kolaylığı Filistinli vatandaşlara da uygulamışızdır diye araştırmaya devam ediyoruz ama edindiğimiz bilgiler daha yaralayıcı cinsten. İsrail’in vizesiz ayak bastığı Anadolu topraklarına Filistinliler vize almak zorunda! (Diplomatik pasaportu bulunanlar hariç)

Netice-i kelam

Kudüs ve İsrail zulmü konusunda söylemlerimizle eylemlerimiz birbirini tutmuyor.

Yazan: Mâkul Düşünce (31 adet yazısı var)

Mâkul Düşünce web sitesinin kurucusu ve yöneticisi. Gündeme dair olayları bu sitede yorumluyor. Sosyal medyadaki hesapları ise aşağıdadır.


Yorumları Göster

İçeriğimize değerli yorumlarınızla katkıda bulunabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 Mayıs 2012 tarihinde Beta olarak yayına giren web sitemiz, gündeme dair olayları objektif bir biçimde ele alan özgün analizler barındırmaktadır. Aktüel ve toplumsal olaylarla da alakalı fikir beyan eden Mâkul Düşünce, kişisel bir çalışma olarak başlamış olup, ilerleyen zamanda bünyesine katacağı yazarlarla “Mâkul Düşününler’in Portalı” olmak gibi bir hedefi vardır.

Copyright © 2012 - 2018 Mâkul Düşünce. Yazılanlar yazarların şahsi kanaatlerinden oluşur. Kaynak belirtmek suretiyle paylaşılabilir. Themetf

Yukarı