Genel

İskenderpaşa Cemaati çark etti!

kapak

İskenderpaşa cemaati olarak bilinen başında M. Nurettin COŞAN’ın bulunduğu grup 2011 seçimlerinde web sitelerinden yaptığı açıklamada üstü kapalı bir biçimde AKP idaresini eleştirerek “maneviyat bahçemize dadanmış domuzlar” gibi pek çok aşağılayıcı ifade ile Akp idaresini eleştirmiş, “Aklını kullan” sloganıyla da MHP’ye alenen oy istemişti.  Tartışmalara yol açan bu çıkışı Hürriyet Gazetesinden “İskenderpaşa diye bir cemaat kalmamıştır” şeklinde köşesinde yorumlarken neticelenen seçim sonrası MHP oylarında yükselişten ziyade düşüşe uğramıştı.

Aradan üç yıl geçtikten sonra cemaatin web sitesinde bu defa da önümüzdeki cumhurbaşkanlığı ile ilgili Nurettin COŞAN’ın bir bildirisi yayınlandı. ” Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a 10 Ağustos 2014 Pazar günü destek olmaya niyet ettik.” cümlesiyle nihayet bulan bildiride alenen oyunun rengini belli eden cemaatin 2011’de “Maneviyat bahçemize dadanmış domuz sürülerini, sırtlanları, hain köpekleri, kurnaz tilkileri, leş kargalarını…” şeklindeki nitelendirmeleri ise düşülen çelişkiyi gözler önüne seriyor.

2011’in “domuzu, leş kargası” 2014’de evrim mi geçirdi acaba? diye sormak lazım Nureddin Bey’e…

Yazan: Mâkul Düşünce (31 adet yazısı var)

Mâkul Düşünce web sitesinin kurucusu ve yöneticisi. Gündeme dair olayları bu sitede yorumluyor. Sosyal medyadaki hesapları ise aşağıdadır.


1 Yorum Yapılmış

1 Yorum Yapılmış

  1. İsmail

    08 Ağustos 2014 at 06:43

    Her iki beyanatı doğru okuyamadığınız ortada, dikkatli okumanınzı öneririm.

İçeriğimize değerli yorumlarınızla katkıda bulunabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 Mayıs 2012 tarihinde Beta olarak yayına giren web sitemiz, gündeme dair olayları objektif bir biçimde ele alan özgün analizler barındırmaktadır. Aktüel ve toplumsal olaylarla da alakalı fikir beyan eden Mâkul Düşünce, kişisel bir çalışma olarak başlamış olup, ilerleyen zamanda bünyesine katacağı yazarlarla “Mâkul Düşününler’in Portalı” olmak gibi bir hedefi vardır.

Copyright © 2012 - 2018 Mâkul Düşünce. Yazılanlar yazarların şahsi kanaatlerinden oluşur. Kaynak belirtmek suretiyle paylaşılabilir. Themetf

Yukarı