07 Ağustos 2014

Yazan: in Genel, Gündem | 1 yorum var

İskenderpaşa Cemaati çark etti!

kapak

İskenderpaşa cemaati olarak bilinen başında M. Nurettin COŞAN’ın bulunduğu grup 2011 seçimlerinde web sitelerinden yaptığı açıklamada üstü kapalı bir biçimde AKP idaresini eleştirerek “maneviyat bahçemize dadanmış domuzlar” gibi pek çok aşağılayıcı ifade ile Akp idaresini eleştirmiş, “Aklını kullan” sloganıyla da MHP’ye alenen oy istemişti.  Tartışmalara yol açan bu çıkışı Hürriyet Gazetesinden “İskenderpaşa diye bir cemaat kalmamıştır” şeklinde köşesinde yorumlarken neticelenen seçim sonrası MHP oylarında yükselişten ziyade düşüşe uğramıştı.

Aradan üç yıl geçtikten sonra cemaatin web sitesinde bu defa da önümüzdeki cumhurbaşkanlığı ile ilgili Nurettin COŞAN’ın bir bildirisi yayınlandı. ” Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a 10 Ağustos 2014 Pazar günü destek olmaya niyet ettik.” cümlesiyle nihayet bulan bildiride alenen oyunun rengini belli eden cemaatin 2011’de “Maneviyat bahçemize dadanmış domuz sürülerini, sırtlanları, hain köpekleri, kurnaz tilkileri, leş kargalarını…” şeklindeki nitelendirmeleri ise düşülen çelişkiyi gözler önüne seriyor.

2011’in “domuzu, leş kargası” 2014’de evrim mi geçirdi acaba? diye sormak lazım Nureddin Bey’e…

Yazan: Mâkul Düşünce (26 adet yazısı var)

Mâkul Düşünce web sitesinin kurucusu ve yöneticisi. Gündeme dair olayları bu sitede yorumluyor. Sosyal medyadaki hesapları ise aşağıdadır.


  1. İsmail diyor ki:

    Her iki beyanatı doğru okuyamadığınız ortada, dikkatli okumanınzı öneririm.

İçerik hakkında düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir