Gündem

Hollanda Krizinin Elzem Kıldığı Şeyler

Hollanda Krizini yönetmek adına elzem olan 4 madde

Kıymetli bakanımız Betül SAYAN KAYA‘nın Hollanda’da mâruz kaldığı elim muamele ezelden beri batılıların kalplerine perçinleşmiş Türk ve Müslüman muarızlığının kindar bir surette dışa vurumundan öte bir şey değildir. Bu sıkıntılı hali sadece tel’in etmek yeterli olmayıp millet ve devlet olarak bir takım hususları gerçekleştirmeyi elzem kılmıştır.

Birincisi; Dış politikadan bihaber, oturduğu makamı külhan beyliğinden ibaret zanneden Dış İşleri Bakanı ivedilikle görevden azledilmelidir.

İkincisi; Hollanda’dan gelen vize talepleri uzunca bir süre reddedilmelidir.

Üçüncüsü Hollanda ile vuku bulan ithalat ve ihracatta Türkiye lehine yaptırımlar uygulanmalıdır.

Dördüncüsü ve en önemlisi…

16 Nisanda necip Türk Milleti’ni alakadar eden “Anayasa Değişikliği Referandumu” ile ilgili seçim çalışmalarının 81 il ile sınırlı kalması konusunda siyasi partiler arasında kat’i bir mutabakat sağlanmalıdır.

Yazan: Mâkul Düşünce (31 adet yazısı var)

Mâkul Düşünce web sitesinin kurucusu ve yöneticisi. Gündeme dair olayları bu sitede yorumluyor. Sosyal medyadaki hesapları ise aşağıdadır.


Yorumları Göster

İçeriğimize değerli yorumlarınızla katkıda bulunabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 Mayıs 2012 tarihinde Beta olarak yayına giren web sitemiz, gündeme dair olayları objektif bir biçimde ele alan özgün analizler barındırmaktadır. Aktüel ve toplumsal olaylarla da alakalı fikir beyan eden Mâkul Düşünce, kişisel bir çalışma olarak başlamış olup, ilerleyen zamanda bünyesine katacağı yazarlarla “Mâkul Düşününler’in Portalı” olmak gibi bir hedefi vardır.

Copyright © 2012 - 2018 Mâkul Düşünce. Yazılanlar yazarların şahsi kanaatlerinden oluşur. Kaynak belirtmek suretiyle paylaşılabilir. Themetf

Yukarı