Hazır Yoğurtlarda 'Domuz Derisi' Kullanıldığını Biliyor Muydunuz? | | Mâkul Düşünce
Genel

Hazır Yoğurtlarda ‘Domuz Derisi’ Kullanıldığını Biliyor Muydunuz?

Sözcü Gazetesi yazarı, Oda TV kurucusu Soner YALÇIN’ın “Saklı Seçilmişler” kitabı küresel güçlerin gıdalar üzerindeki oyunlarıyla kitleleri ne denli ölüme sürüklediği hakkında çarpıcı veriler sunuyor.

Hazır yoğurtlarla ilgili korkunç gerçeği köşesine taşıyan Yalçın, kalıplı bir görünüm alması amacıyla hazır yoğurtlarda jelatin kullanılıyor.  Jelatin ise düşük maliyetli olması açısından büyük bir çoğunlukla domuz derisinden üretiliyor!

***

Tarımı, yanlış politikalar sonucu yok olma noktasına gelen ülkemizde sağlığımızı ve inandığımız değerleri korumak adına gıda konusunda ambalajlı ürünlerin tahakümünden sıyrılmamız gerekiyor.

Değerli hanımefendilerin bu acı verici hakikati gördükten sonra hazır yoğurtları mutfaklarının kapısından içeri dahi sokmamaları en büyük dileğim.

Yazan: Mâkul Düşünce (31 adet yazısı var)

Mâkul Düşünce web sitesinin kurucusu ve yöneticisi. Gündeme dair olayları bu sitede yorumluyor. Sosyal medyadaki hesapları ise aşağıdadır.


Yorumları Göster

İçeriğimize değerli yorumlarınızla katkıda bulunabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 Mayıs 2012 tarihinde Beta olarak yayına giren web sitemiz, gündeme dair olayları objektif bir biçimde ele alan özgün analizler barındırmaktadır. Aktüel ve toplumsal olaylarla da alakalı fikir beyan eden Mâkul Düşünce, kişisel bir çalışma olarak başlamış olup, ilerleyen zamanda bünyesine katacağı yazarlarla “Mâkul Düşününler’in Portalı” olmak gibi bir hedefi vardır.

Copyright © 2012 - 2018 Mâkul Düşünce. Yazılanlar yazarların şahsi kanaatlerinden oluşur. Kaynak belirtmek suretiyle paylaşılabilir. Themetf

Yukarı