Gündem

Muhalefetin çatı adayı Ekmeleddin İHSANOĞLU!

Untitled-1

CHP ve MHP’nin Cumhurbaşkanlığı seçim için yürüttüğü ve “Çatı aday” olarak adlandırdığı aday belirleme süreci sona erdi ve Ekmeleddin İHSANOĞLU‘nda karar kılındığı açıklandı.

 kimdir?

İslam Konferansı Örgütü eski Genel Sekreteri olan Ekmeleddin İHSANOĞLU1943 Kahire doğumlu ve 3 çocuk babası. İslam Konferansı Örgütü‘nde önemli bir görevi ifa etmesinden ötürü muhalefetin sağ seçmesinin oylarını kazanabilmek için Eklemeddin İHSANOĞLU’nda karar kıldığı düşünülüyor.

Ekmeleddin İHSANOĞLU ve AKP

Ekmeleddin İHSANOĞLU, Mısır’daki darbeye sessiz kalması nedeniyle Erdoğan ve kurmaylarından yoğun bir biçimde eleştiri almıştı. Ve ayrıca Adalet Bakanı Bekir BOZDAĞ Ekmeleddin İHSANOĞLU’nu istifaya çağırarak tepki gösteren bir diğer isimdi.

Yazan: Mâkul Düşünce (31 adet yazısı var)

Mâkul Düşünce web sitesinin kurucusu ve yöneticisi. Gündeme dair olayları bu sitede yorumluyor. Sosyal medyadaki hesapları ise aşağıdadır.


Yorumları Göster

İçeriğimize değerli yorumlarınızla katkıda bulunabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 Mayıs 2012 tarihinde Beta olarak yayına giren web sitemiz, gündeme dair olayları objektif bir biçimde ele alan özgün analizler barındırmaktadır. Aktüel ve toplumsal olaylarla da alakalı fikir beyan eden Mâkul Düşünce, kişisel bir çalışma olarak başlamış olup, ilerleyen zamanda bünyesine katacağı yazarlarla “Mâkul Düşününler’in Portalı” olmak gibi bir hedefi vardır.

Copyright © 2012 - 2018 Mâkul Düşünce. Yazılanlar yazarların şahsi kanaatlerinden oluşur. Kaynak belirtmek suretiyle paylaşılabilir. Themetf

Yukarı