Genel

15 Temmuz Darbecisinin Kardeşi EVET Diyor, Siz Ne Diyorsunuz?

Yazımı yazmaya başlamadan evvel aklıma bir an güzel ülkemizin eski zamanlardaki seçim serüvenleri geldi gözüme. Seçim arefesine girildiği vakit dost meclislerinin bir numaralı konusu mutlaka siyaset olurdu. Zaten ülkemizin genel bir sosyolojik analizini yapacak olsak elde edeceğimiz ilk verilerden biri de hiç şüphesiz “siyasal bir toplum” olduğumuz gerçeğidir.

O zamanlar siyasi tercihler illaki evin içinde veya dışında sembolize edilecekti. Bir eve misafir olurdum bakardım Anavatan Partisi’nin o arılı ballı logosu boydan boya duvarda ve baş köşede bir Turgut ÖZAL tablosu… Bir diğer evin penceresinde Refah Partisi ve Erbakan logosu… Bir öteki evin salonunda Bozkurt heykeli ve Alpaslan TÜRKEŞ resimleri, Kıratlar, Karaoğlanlar, Beşoklar…

Çok sesli bir siyasi yaşantımız vardı bugüne göre. Akşam vakti çay demlenir ve farklı farklı siyasi gurupların destekçisi olan vatandaşlar memleket meseleleri ve seçim tahminleri üzerine saatlerce konuşurdu. Özlemişim…

Komplo teorileri, liderlerin demeçleri, memleketin ekonomik durumuna dair yorumlar havada uçuşurdu. Yer yer gönüller kırılır yer yer ton yükselirdi ama hiç kimse, AMA HİÇ KİMSE birbirini siyasi tercihinden ötürü VATAN HAİNİ / VATAN SEVER ilan etmezdi!

Peki ya bugün? Birbirini kepslerle hain, aptal, ön görüsüz ilan edenleri ne siz sorun, ne de ben söyleyeyim.

O eski özlem duyduğum günlerde kasap ağabeyimiz, ev hanımı ablamız, manav amcamız vesaire… Hemen hemen hepsinin ÖZGÜN, geçirdikleri ömür nispetinde deneyimlere dayanan bir siyasi fikir ve kanaati vardı. Ve gençler (şimdiki Y nesli) bu deneyim abidelerinin hayat tecrübeleri üzerine bir mantalite oluştururdu kendine. Her şeyden önemlisi fikirler, ülke ve dünya görüşleri rasyonel bir temel üzerine inşa edilirdi.

Peki ya şimdi?

X neslinin hatta Z neslinin, internet trollerinin kepsleriyle, içi boş sloganlarıyla, halüsinasyonlarıyla şekilleniyor siyasi hayat. Heyhat! demekten gayrı ne gelir elden?

Filan Filan Hayır Diyor, Ben Elbette Evet Diyeceğim!

Şu kısa kıymetsiz ömrümde pek çok “boş laf” işittim, çok uçuk iddialar duydum, çok holiganik sloganlar duydum ama bu denli beyhude olanı hiç görmedim. Eskiden beylik bir laf olarak bilirdim “Aklını fikrini kiraya verme…” nasihatini. Ama gelin görün ki günümüzde insanlarımızın pek çoğu aklını fikriyatını bir başkasının kontrolüne sevk etmiş durumda. Düşünün ki bir ülkede bir insanın tercihini kendisi değil bir başkasının tercihi belirliyor.

Sözü fazla uzatmadan demokratik hakkını HAYIR oyu vererek kardeşlerine “Terör örgütü yandaşısın, onlarla aynı çizgidesin” diyecek kadar kantarın topuzunu kaçıran dostlara insanlık namına şu hususu hatırlatmak istiyorum.

Başkanlık sisteminin orta vadede Sayın Cumhurbaşkanımıza ve necip milletimize kurulmuş bir tuzak olduğunun bilincinde olan insanlar; tüm medya kuruluşları hep bir ağızdan “Muhtar bile olamaz!” diye hezeyanda bulunurken tüm kalbiyle Sayın Erdoğan’ın yanında olanlar da HAYIR diyor.

Ayrılıkçı, ötekileştirici söylemlerinizle iyi niyetli, feraset sahibi insanların kalbini kırmaya artık bir son verim derim sosyal medya üzerinden keps paylaşarak vatan kurtaran yiğit cengaverlere!

Pek çoğumuz daha yazıyı okumadan “Vay efendim terör örgütü de HAYIR diyor sen kimin tarafındasın?” diye soranlar olacaktır. Acı acı gülerek şöyle cevap veriyorum.

Okyanus ötesinde konuşlanmış HAİN, ALÇAK terör örgütünün 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili yürütülen davada iddianame hazırlandı. O elim sözde Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin ismi de bu vesileyle öğrendik.

Evet, Yurtta Sulh Konseyi denen ihanet zümresinin üyelerinden biri de Mehmet DİŞLİ! Bildiğimiz Şaban DİŞLİ‘nin kardeşi! Siyasetin rakam işi değil bir gönül kazanma sanatı olduğundan bihaber Dişli şöyle buyurmuş! 60’ın üstünde alırsak önümüzde kimse duramaz! Geri kalan %40’ı acep ne gözle görüyor?! 

Şimdi ben sana soruyorum güzel kardeşim.

15 Temmuz’un Alçak Darbecilerinin Kardeşi EVET diyor, sen ne diyorsun?

Yazan: Mâkul Düşünce (31 adet yazısı var)

Mâkul Düşünce web sitesinin kurucusu ve yöneticisi. Gündeme dair olayları bu sitede yorumluyor. Sosyal medyadaki hesapları ise aşağıdadır.


Yorumları Göster

İçeriğimize değerli yorumlarınızla katkıda bulunabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 Mayıs 2012 tarihinde Beta olarak yayına giren web sitemiz, gündeme dair olayları objektif bir biçimde ele alan özgün analizler barındırmaktadır. Aktüel ve toplumsal olaylarla da alakalı fikir beyan eden Mâkul Düşünce, kişisel bir çalışma olarak başlamış olup, ilerleyen zamanda bünyesine katacağı yazarlarla “Mâkul Düşününler’in Portalı” olmak gibi bir hedefi vardır.

Copyright © 2012 - 2018 Mâkul Düşünce. Yazılanlar yazarların şahsi kanaatlerinden oluşur. Kaynak belirtmek suretiyle paylaşılabilir. Themetf

Yukarı